1. SuperFinansowy
 2. Oszczędności
 3. TOP5 metod jak odłożyć pieniądze na wakacje

TOP5 metod jak odłożyć pieniądze na wakacje

4,0 na 5   Oceny: 528 Komentarze: 1
20.05.2018

TOP5 metod jak odłożyć pieniądze na wakacje

Oszczędzanie jednym ludziom przychodzi bardzo łatwo, a dla innych jest to ciężka przeprawa, dlatego że przyzwyczajeni są do rozrzutnego stylu życia i do ciągłego dopływu gotówki. Jeżeli zbliżają się wakacje, to warto pomyśleć nad sposobem na oszczędzanie. W tym przypadku dobrym pomysłem będzie nie tylko konto oszczędnościowe, ale też kilka trików, dzięki którym ograniczysz wydatki na codzienne potrzeby, a w kieszeni zostaje Ci po prostu więcej pieniędzy, które będziesz mógł wydać na wakacje lub inne przyjemności.

 1. Oszczędzanie na koncie oszczędnościowym

Zdecydowanie jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie jest założenie konta oszczędnościowego. Konto oszczędnościowe pozwala Ci systematycznie gromadzić małe kwoty pieniędzy, ale właśnie przez to, że gromadzisz te pieniądze systematycznie, to możesz mieć ich więcej tak naprawdę bez żadnego wkładu pracy ze swojej strony. Dobre konto oszczędnościowe jest oprocentowane nawet na 2% w skali roku, jednakże w jego przypadku trzeba rozpocząć oszczędzanie dużo wcześniej. Najlepiej przynajmniej na rok przed wakacjami a dodatkowo też trzeba wpłacać dosyć duże kwoty, by procent był wystarczająco okazały, abyśmy mogli w jakiś sposób sfinansować z niego wakacje.

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

 • nawet 6,5% w skali roku z Kontem Oszczędnościowym Profit w Banku Millennium
 • załóż konto, spełnij warunki i zyskaj promocyjne oprocentowanie dla nowych środków do 100 000 zł przez 90 dni
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za pierwsze polecenie przelewu wewnętrznego w miesiącu kalendarzowym
szczegóły
Raiffeisen Digital Bank

Konto Oszczędnościowe Start

Raiffeisen Digital Bank

 • 8% w skali roku do 30 grudnia 2023 roku
 • Dla kwoty do 200 000 zł
szczegóły
mBank

eKonto oszczędnościowe

mBank

 • wypłaty bez utraty odsetek
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 1 bezpłatny przelew internetowy w złotówkach miesiącu

szczegóły

Niniejszy materiał nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego i ma on charakter wyłącznie informacyjny. Szczegółowe informacje, w tym warunki i opłaty związane z rachunkiem eKonto oszczędnościowe znajdują się na stronie https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/ekonto-oszczednosciowe/ oraz w Regulaminie otwierania i prowadzenia bankowych rachunków dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A., Taryfie prowizji i opłat bankowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A. oraz Tabelach stóp procentowych dla osób fizycznych w ramach bankowości detalicznej mBanku.

VeloBank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

VeloBank

 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe
 • Oprocentowanie promocyjne w skali roku 7% do 300 000 zł dla nowych środków
 • Bez opłat za otwarcie i prowadzenie konta
 • Stały dostęp do środków
szczegóły

 1. Zakup używanych rzeczy

Doskonałym pomysłem na oszczędzanie pieniędzy na wakacje jest zakup używanych rzeczy. Powiedzmy sobie szczerze, nie wszystko musisz mieć nowe. Niektóre rzeczy możesz kupić z drugiej ręki. Mowa tutaj przede wszystkim o zakupach w second handzie, o kupieniu tańszego telewizora od sąsiada, który wymienia swój sprzęt na nowy, a także o kupowaniu używanych zabawek na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Używane rzeczy mogą być nawet o 70% tańsze od nowych, a mimo to nie odbiegać od nich jakością ani wyglądem.

 1. Rezygnacja z używek

Jednym z największych i jednocześnie najbardziej bezsensownych wydatku dzisiejszego społeczeństwa są używki. Jeżeli palisz papierosy, to możesz „puszczać z dymem” miesięcznie nawet 500 zł. Jeżeli pijesz kawę, a szczególnie wtedy, gdy zatrzymujesz się często na kawie w restauracji albo na stacji benzynowej, to możesz na nią wydawać nawet 300 zł miesięcznie. Jeżeli przesadzasz z alkoholem, to on również może Cię kosztować – w zależności od jego jakości – od 100 do nawet 300 zł miesięcznie. Jeżeli policzyć te wydatki, to może się okazać, że miesięcznie na używki wydajesz aż 1000 zł. Wystarczyłoby przez 2 miesiące zrezygnować z używek, a zaoszczędziłbyś 2000 zł, które można wydać na wakacje.

 1. Zmiana dostawcy prądu, telewizji, internetu i telefonii komórkowej

Wiele polskich gospodarstw domowych przepłaca za energię elektryczną, telefon i internet. Tymczasem wystarczy zmienić dostawcę energii lub telewizji na tańszego, który oferuje taką samą jakość i dostępność usług. Różnice cenowe między usługami poszczególnych firm mogą sięgać aż kilkudziesięciu procent. Najlepszym rozwiązaniem jest podpisanie umowy na telewizję, internet i telefon w jednej firmie, dlatego że wtedy wszystkie te usługi możesz mieć w znacznie niższej cenie. Najwięcej zapłacisz wtedy, gdy każda z tych usług będzie wykupiona w innej firmie.

 1. Ograniczenie pochopnych wydatków

Zastanów się, ile rzeczy, które każdego miesiąca kupujesz, są ci tak naprawdę w ogóle niepotrzebne. Okazuje się, że wiele z naszych wydatków to wydatki pochopne. Coś zwraca Twoją uwagę i widzisz, że promocja jest tak wysoka, że szkoda nie skorzystać. Później przynosisz tę rzeczy do domu i okazuje się, że wcale z niej nie korzystasz. Zanim cokolwiek kupisz, zastanów się dwa albo trzy razy, czy ta rzecz rzeczywiście będzie Ci potrzebna. Dzięki takiej eliminacji możesz zaoszczędzić nawet do kilkuset złotych miesięcznie. Dodatkowo też dosłownie od gruzujesz swój domu, bo nie będą do niego trafiać rzeczy, które tylko zajmują miejsce w szafach i na półkach.

Oszczędzanie na wakacje może być naprawdę bardzo proste. Musisz tylko zlokalizować, na co tracisz najwięcej pieniędzy, a co nie jest Ci konieczne lub co można ograniczyć. W każdym gospodarstwie domowym można z reguły zaoszczędzić minimum 300 zł miesięcznie.

Udostępnij na:
Ocena: 4,0 na 5   Oceny: 528
Skomentuj

Warto przeczytać również

Fundusze inwestycyjne - czy to się opłaca
Fundusze inwestycyjne - czy to się opłaca
10.01.2018
Marek, ekspert finansowy

Fundusze inwestycyjne są coraz popularniejszym produktem finansowym. Ten sposób inwestowania pieniędzy ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nic dziwnego,..

Lokaty strukturyzowane - na czym to polega
Lokaty strukturyzowane - na czym to polega
09.01.2018
Marek, ekspert finansowy

Obecnie do dyspozycji mamy wiele różnych rodzajów lokat, w tym lokaty strukturyzowane. Czym one są, co dają i kto powinien się na taką lokatę zdecydować? Odpowiedź na..

Konto oszczędnościowe czy lokata - co lepsze
Konto oszczędnościowe czy lokata - co lepsze
08.01.2018
Marek, ekspert finansowy

Oszczędzać i pomnażać swoje pieniądze możesz na różne sposoby. Najpopularniejsze z nich to wykorzystanie konta oszczędnościowego bądź lokaty. Czy któreś..
Napisz komentarz

Ja co miesiąc odkładam stałą kwotę - z reguły jest to 200 zł. Dzięki temu po roku mam uzbieraną kwotę na jakiś wyjazd. To prostsze niż by się wydawało :)
Małgosia
17-07-2018 15:50Polecane

Bank Millennium

Konto oszczędnościowe Profit

Bank Millennium

szczegóły
Raiffeisen Digital Bank

Konto Oszczędnościowe Start

Raiffeisen Digital Bank

szczegóły
mBank

eKonto oszczędnościowe

mBank

szczegóły
VeloBank

Elastyczne Konto Oszczędnościowe

VeloBank

szczegółyObserwuj nas na:

Facebook Twitter Google+ Pinterest